Опис технології конгревного тиснення

Технологія конгревного тиснення служить надання поверхні запечатуваного матеріалу потрібного рельєфу. Назва цього способу післядрукарської обробки поліграфічної продукції походить від імені англійського конструктора У. Конгрева, який жив на рубежі XVIII-XIX століть і придумав цей вид тиснення. За допомогою конгревного тиснення можна отримати своєрідне рельєфно опукле зображення. Подібний ефект досягається шляхом стиснення (пресування) матеріалу, що запечатується між нагрітим до певної температури металевим штампом або кліше (пуансоном) і контрштампом (матрицею). При цьому на штампі знаходиться увігнутий малюнок, а на контрштамп - його дзеркальна опукла копія.

Види конгревного тиснення

Буває пофарбованим та незабарвленим (сліпим), а також одно- та багаторівневим. При сліпому можуть застосовуватися як нагріті, так і холодні штампи. З метою надання готової продукції презентабельнішого і особливо розкішного зовнішнього вигляду конгревне тиснення може проводитися з використанням спеціальної поліграфічної фольги. Найчастіше таким чином оформляються подарункові та представницькі видання.

Область застосування

Цей спосіб обробки найчастіше застосовується при виготовленні досить широкого спектра поліграфічної продукції. Можна сказати, що конгревне тиснення є одним з найбільш популярних і ефектних елементів блендування. Дуже виграшно виглядає на дизайнерських сортах паперу або картону, шкірі, пластиці, деяких палітурних матеріалах.

Сьогодні різні види конгревного тиснення застосовуються при випуску дорогих книжкових видань, щоденників, записників, листівок, візиток, фірмових бланків, деяких типів сувенірної та пакувальної продукції. За допомогою такого тиснення можна прикрасити органайзер, адресну папку, а також виділити логотип компанії, напис або малюнок на готовому виробі. Завдяки конгревному тисненню видання набуває особливої ​​яскравості та індивідуальності. Таке післядрукарське оздоблення дозволяє надавати поліграфічній продукції унікальний зовнішній вигляд, що добре запам'ятовується.


Тиснення фольгою та блінтове (сліпе) тиснення по діловій офісній продукції та шкіргалантереї: щоденники, планінги, записники, блокноти, візитниці, адресні папки, портфелі, сумки, портмоне, запальнички, брелоки

Тиснення фольгою різних кольорів та ефектів та конгревне (опукло) тиснення по рекламно-представницькій продукції: візитки, бланки, вирубні паперові папки, обкладинки звітів, запрошення, папки-кутники, листівки, подарункова упаковка

Тиснення стирається фольгою по картковій та лотерейній продукції.

Тиснення на виробах з дерева: олівці, ручки, лінійки, ложки та ін.